Usługi

W ramach projektu realizowane będą następujące usługi:

1. Poradnictwo zawodowe z Indywidualnym planem działania (3 godziny/osoba) - usługa ma na celu zdiagnozowanie posiadanych kompetencji zawodowych, identyfikację stopnia oddalenia od rynku pracy i opracowanie Indywidualnego Planu Działania, ponadto ustalenie indywidualnej oceny zawodowej, predyspozycji i celów, poznanie mocnych i słabych stron Uczestnika, diagnoza potrzeb szkoleniowych ułatwiających podjęcie decyzji zawodowej Uczestnika Projektu i zwiększenie szans na zatrudnienie.

2. Grupowe poradnictwo zawodowe (16 godzin/grupa/13 osób w grupie) – w ramach tej usługi Uczestnik Projektu nabędzie umiejętności by sprawnie poruszać się po rynku pracy, aktywnie i umiejętnie poszukiwać pracy i podnosić swoje kompetencje i kwalifikacje czy też efektywnie zaprezentować się podczas rozmowy o pracę, a także umiejętnie komunikować się w miejscu pracy.

3. Szkolenia zawodowe. Każdy z uczestników będzie mógł odbyć jedno z poniżej wybranych szkoleń zawodowych:

 • Monter izolacji i rusztowań budowlanych (1gr, 120h/grupa), przykładowe zagadnienia poruszane na szkoleniu: materiałoznawstwo, sporządzanie dokumentacji., sposoby ocieplenia budynków,    wykonywanie izolacji przeciwwodnych, przeciw wilgoci owych, cieplnych, antykorozyjnych oraz akustycznych, ocieplenia pianką, zajęcia teoretyczne z montażu rusztowań budowlanych: zagadnienia montażowe i użytkowania rusztowań, dokumentacja techniczna oraz zasady użytkowania rusztowań budowlano-montażowych metalowych, konstrukcje rusztowań budowlano-montażowych z rur stalowych i systemowych, technologie montażu i demontażu rusztowań, zajęcia praktyczne z montażu rusztowań budowlanych.
•    Inne szkolenia dostosowane do potrzeb rynku pracy i zdiagnozowanych potrzeb szkoleniowych Uczestników

4. Pośrednictwo pracy (3 godziny/osoba) – usługa obejmie badanie umiejętności, kwalifikacji, predyspozycji i oczekiwań Uczestnika Projektu względem potencjalnego zatrudnienia i konfrontowane z informacjami zawartymi w IPD i w wywiadzie, a także analizę zdobytego doświadczenia zawodowego w zawodzie w ramach, którego ukończył szkolenie. Uczestnik Projektu otrzyma wstępne oferty stażu i pracy odpowiadające ww. warunków i ukończonemu szkoleniu oraz zostaną podjęte działania w celu zainicjowania spotkania (rozmowy kwalifikacyjnej) na szczeblu Uczestnik Projektu – potencjalny pracodawca. Uczestnik otrzyma również kompleksową pomoc i wskazówki jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, jak opracować cv i list motywacyjny.

5. Staże zawodowe (3 miesiące/osoba) – każdy z 91 Uczestników Projektu odbędzie trzymiesięczne staże zawodowe. Staże zawodowe dobierane będą względem predyspozycji każdego z Uczestników oraz zgodnie z ukończonym szkoleniem zawodowym, w celu zdobycia doświadczenia zawodowego. Uczestnicy po zakończeniu stażu zawodowego otrzymają zaświadczenie z opinią pracodawcy.

 

Dla wszystkich osób biorących udział w projekcie przewidziane jest:

  •    stypendium szkoleniowe1 (do 8,54/h brutto brutto) max 120 h
  •    stypendium stażowe (1750 zł brutto brutto/ miesiąc)
  •    zwrot kosztów dojazdu
  •    wyżywienie, poczęstunek podczas zajęć
  •    bezpłatne formy wsparcia (indywidualne poradnictwo, szkolenia zawodowe, pośrednictwo pracy)
  •    profesjonalną i doświadczoną kadrę specjalistów prowadzących zajęcia
  •    materiały piśmiennicze (długopis, notatnik),
  •    materiały dydaktyczne (podręcznik).
  •    zaświadczenie o ukończeniu szkolenia
  •    zaświadczenie o ukończeniu staży wraz z opinią pracodawcy
  •    pokrycie kosztów egzaminów
  •    pokrycie kosztów badań lekarskich


 

1Stawka stypendium szkoleniowego w podanej wysokości przewidziana jest w przypadku gdy Uczestnik Projektu nie posiada innego tytułu do ubezpieczenia i jest ubezpieczony przez Realizatora Projektu. W przypadku zaś posiadania przez Uczestnika Projektu innego tytułu do ubezpieczenia stawka stypendium szkoleniowego za każdą odbytą godzinę szkolenia wynosi 6,65 zł brutto.

Script logo